Emniyet'te Fırtına Devam Ediyor
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde, bugün 10'u şube müdür yardımcısı olmak üzere 200, Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğünde ise 53 personelin yeri değiştirildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde, bugün 10'u şube müdür yardımcısı olmak üzere 200 kişinin yeri değişti. Birkaç gün önce de iki emniyet müdür yardımcısı ile 10 şube müdürü ve müdür yardımcısı başka görevlere atanmıştı. Tayinler edilenler arasında, TCDD İzmir Liman İşletme Müdürlüğü'ne yönelik 7 Ocak 2014'teki operasyonu düzenleyen Mali Şube'nin Müdür Yardımcısı Metin Tuncer de bulunuyordu.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nde Arif Öksüz'ün merkeze alınıp yerine Hasan Hüseyin Bahar'ın atanmasının ardından devam eden görev değişiklikleri sürüyor. Bu kapsamda İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde aralarında emniyet amirlerinin de bulunduğu 53 kişinin yerlerinin değiştirildiği öğrenildi. Bu kişilerin yerine çeşitli şubelerden atamalar yapıldığı öğrenildi.Mersin Emniyet Müdürlüğü'nde daha önce de 15 şube müdürü ile 5 il emniyet müdür yardımcısının yerleri değiştirilmişti.

SAMSUN EMNİYETİ'NDE İKİCİ KEZ DEĞİŞİKLİK 

Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde 16 gün arayla ikinci kez görev değişimi yapıldı. Yapılan görev değişiminde 7 şube müdürü ile 6 şube müdür yardımcısının yerleri değişti. Bir süre önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Muhabere Şube Müdürlüğü’nde yapılan müdür değişikliğinin ardından yeni göreve başlayan Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz da görev değişikliğinde bulundu.


Yapılan değişikliği göre, Terörle Mücadele Şube Müdürü Emrah Pehlivan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Mehmet Yılmaz Uğraş, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Güven Karaman Çocuk Şube Müdür Yardımcılığı’na, Çocuk Şube Müdür Yardımcısı Tolga Bostancı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı’na, 16 gündür Canik İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Ramazan Ünal Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne, EKKM Şube Müdürü Nazım Kayaaltı Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Yabancılar Şube Müdürü Murat Yılmaz Personel Şube Müdürlüğü’ne, Personel Şube Müdürü Fikret Avcı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne, Bölge Trafik Şube Müdürü Zafer Güneş EKKM Şube Müdürlüğü’ne, Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Mehmet Öztürk ile İlkadım İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Bal Asayiş Şube Müdür Yardımcılığı’na, Asayiş Şube Müdür yardımcısı Bülent Turan İlkadım İlçe Emniyet Müdür Yardımcılığı’na, Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Turgay Begen ise Güvenlik Şube Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

EMNİYET'TEKİ DEPREMİN BİLANÇOSU

Geçtiğimiz hafta Ankara'da 470 polis, Eskişehir'de 2 müdür yardımcısı, İzmir'de ise 12 müdür ve yardımcısının başka yerlere tayin edilmesiyle birlikte 17 Aralık'tan bu yana İstanbul, Ankara ve İzmir'de 3 bin, yurt genelinde ise 5 bin polisin görev yeri değişmiş oldu.

KOM VE ASAYİŞ ŞUBE GÖREV DEĞİŞİMİNDE BAŞI ÇEKTİ

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çoğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube'den olmak üzere 470 amir, komiser ve polis memurunun görev yerleri değiştirildi. Ankara Emniyeti'nde daha önce 11 emniyet müdür yardımcısı görevden alınmış, 23 şube müdürünün görev yeri değiştirilmişti. Başta terör, KOM, istihbarat ve siber suçlarla mücadele olmak üzere 90'ı rütbeli 670 polis başka birimlere kaydırılmıştı.

ATAMALAR BAŞKENT DIŞINDAN YAPILDI

Atama dalgası Çarşamba günüde devam etti. Çoğu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube'de görevli 470 amir, komiser ve polis memurunun görev yeri değiştirildi. Gidenlerin yerine Ankara dışından atama yapıldı.

1140 POLİSİN GÖREV YERİ DEĞİŞTİ

Böylelikle 17 Aralık öncesi KOM'da alt kademe dahil eski ekipten kimse kalmadı. Bu değişikliklerle beraber operasyonun başladığı tarih olan 17 Aralık'tan bugüne kadar Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde 1140 polisin görev yeri değiştirilmiş oldu.

İSTANBUL'DA 1612 POLİSE ATAMA YAPILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ise Asayiş Şube Müdürlüğü'nden 36, Narkotik Şube Müdürlüğü'nden de 35 polis tayin edildi. Böylece 35 günde İstanbul'da görev yeri değiştirilen polis sayısı 1612 oldu.

35 GÜNLÜK BİLANÇO: 5 BİN POLİSİN YERİ DEĞİŞTİ

Dün yapılan yeni atamalarla birlikte 17 Aralık sonrası Emniyet'teki tayin bilançosu da ortaya çıktı. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaklaşık 3 bin polisin görev yeri değiştirildi. Bu illerde başta operasyonel birimlerden sorumlu il emniyet müdür yardımcıları, şube müdürü ve yardımcıları ile polis memurları görevden alındı. Farklı yerlere atanan polislerin yerine ilçe emniyet müdürlüklerinden atamalar yapıldı. 3 büyük şehirle birlikte Türkiye genelinde yaklaşık 5 bin polisin görev yerinin değiştiği ifade edildi. Emniyet Teşkilatı'nda 250 bin polis görev yapıyor.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.