Zaman Yazarları Arasında Kriz!
Hüseyin Gülerce Beyaz TV'de yayınlanan Ortak Akıl programında gündemi değerlendirdi.
Gülerce bir diğer Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan'ın kendisine yönelik kaleme aldığı "turfa müneccim" başlıklı yazı için "dünyamı yıktı, beni perişan etti" dedi. Alkan'la birlikte program yaptıklarını hatırlatan Gülerce "bana Hüseyin Abi diyor ama Böyle bir hakarete çok şaşırdım." dedi.
Hüseyin Gülerce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

BENİ ÇOK ÜZDÜ KALBİMİ KIRDI

"Giderek iş çığrından çıkıyor ve insanımız üzülüyor. Ben yeterince uyarıda bulundum, hatta çıprındım. Gelişmeleri alt alta sıralayınca çok kötü şeyler olacak dedim. Ama benim bir arkadaşım hem de beraber program yaptığım bir arkadaşım yaptığım analizi kesin bir hükümmüş gibi "turfa müneccim" lafıyla bana yönelik yazı yazdı. Kendi gazetemde. Bu beni çok kırdı çok üzdü. En çok ben şaşırdım. Beraber program yapıyoruz, Hüseyin Abi diyor... Bu kadar saygılı nazik davranıyor... 20 yıldır birbirimizi bir defa kırmamışız. Böyle bir hakarete çok şaşırdım. "

BU ARKADAŞ BENİM DÜNYAMI YIKTI

"Hatta dünyam yıkıldı o arkadaşla ilgili. Benim dünyamı yıktı. Ben vefayı çok önemseyen bir insanım. Yutkunmayı çok iyi yaparım, buraya kadar gelse bile... Fakat bu beni çok şaşırttı. Ben bir şey yapmadım o arkadaşa. Çok kötü şeyler olacak diye analiz yapıyorum. Kaldı ki çok kötü şeyler olmadı mı? Bizim gazeteci yazar olarak bir çevremiz var, aldığımız duuymlar var. Bunlar somut şeyler. Bakın şu anda ço kötü şeyler oluyor. Ama bunun devamında daha da insanımızı üzen şeyler olacak. Cüneyt Özdemir işin nerelere varacağına dair benim söylemediğim şeyleri de yazdı. Şimdi siz bir arkadaşınızın analizini yanlış bulabilirsiniz. Dersiniz ki ben size katılmıyorum. Yazısının devamında kendisi de çok kötü şeyler olacak diyor. "

TURFA BİR ALAY KELİMESİDİR

"Turfa bir alay kelimesidir, anlamını söylemek istemiyorum. Müneccimlik de mümine söylenmez. Müneccimlik fal bakmaktır. Mümin fal bakmaz. Fal bakmak fala inanmak mümince bir tavır değildir. Ben şimdiye kadar hiç fal baktırmadım. Çünkü fala inanırsanız Allah'ın iradesine şirk koşmuş olursunuz. Bizim gibi hayatını inandığı İslami değerlere adamış bir insan... Turfa müneccim ne demek ya. "

BENİ BENİ PERİŞAN ETTİ

"Bu arkadaş kendisiyle ilgili dünyamı yıktı, perişan etti. Başkaları var, sürekli karşı karşıya olduğumuz insanlar. Onlar diyebilir, ben onları muhatap da almam. Ama şu mesafede her hafta program yaptığımız arkadaş, Hüseyin Abi diye saygı sevgi muhabbet ihsan eden arkadaş kendi gazetesinizde size "turfa müneccim" diyor sizin dünyanız yıkılmaz mı? İnsanı esas yaralayan dostun gülüdür. Burada arkadaş gülü de atmıyor, dikenleri toplamış dikenleri atıyor. Gülü atsa bu kadar üzülmeyeceğim."

ARACI OLAN ARKADAŞA DEDİ Kİ...

"Benim üzüntümü kendisine ileten bir arkadaş da oldu. Ama o arkadaşa beni kastetmediğini söylemedi. Tam tersine "ben zaten üstüne alınanlar için yazdım bu yazıyı" dedi. En azından bir sms atarsınız bir mail yazarsanız. Telefon açarsınız. Dersiniz ki ben sizin bu kadar üzüldüğünüzü bilmiyordum. Ama şu saatten sonra hiç bir şey düzeltmez bunu."

TURFA MÜNECCİM İFADESİ BANA DÖNÜK BİR SALDIRIDIR

"Turfa müneccim" ifadesi bir saldırıdır. O saldırı benim onuruma yapılmış bir saldırıdır. Yazarlar onurlarıyla var olurlar. Yazarın onuru yok olursa fikirlerinin tesiri ve gücü yok olur. Onurunuzu kaybederseniz ne yazacaksınız."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.