AK Partili Kemerli'den anlamlı paylaşım!
''Gerçek ile Sahtenin Savaşı…'' başlığıyla yapmış olduğu paylaşımda Türk Milleti'nin kahramanlık destanlarına tarihsel süreçleriyle dikkat çeken Kemerli, yabancı milletlerin sahte kahramanlar yaratarak kendine tarih yazma gayretinde olduğunu ifade etti. 

İşte Kemerli'nin, 15 Temmuz İşgaline ve milletin kahramanlık destanı yazdığı o sürece de dikkat çektiği anlamlı yazısı: 

Gerçek ile Sahtenin Savaşı…

'' Bizim Kripton gezegeninden dünyaya gelen, sesten hızlı uçup, bakışlarıyla çeliği eritebilen SUPERMAN ’imiz yok. Bizim bir örümceğin ısırması sonucu düz duvara tırmanıp, sağa sola zıplayan ÖRÜMCEK ADAM’ımız olmadı. Bizim memlekette mistik güçleriyle ellerinden demir kılıçlar çıkan, gördüğü kişinin kılığına giren, dokunduğu kişiyi yakan veya donduran X – MEN karakterlerimiz yetişmedi hiç.

“Sahte Kahramanlar” ile kendine tarih yazmaya çalışan ve Hollywood sahnelerinde başarıyla yaptığı filmler gibi dünyayı da kocaman bir film seti haline getirmek için çalışanlar bu kez Yüce Türk Milleti karşısında sınıfta kaldı.

Neden Biliyormusunuz ?

Çünkü Türk Milleti 3000 yıllık şanlı tarihinde onların çizgi romanlarda üstün özellikler kattığı “Sahte Kahraman” larla değil binlerce adı bilinen / bilinmeyen “Gerçek Kahraman” larla dolu… 

Kim Bu Gerçek Kahramanlar ? 

• Alp Er TUNGA

Saka Türklerinin (O yıllarda Türk’ün beşiği ve Özyurdu olan Türkistan) başında olan Alp Er Tunga milattan önce 7. Yüzyılda Acem topraklarında defalarca zaferler kazanmış ve Turan-İran savaşlarında tarih boyunca unutulmayan zaferlere imza atmıştır.(Türk tarihine dikkat çekmek için verdiğim örnektir.)

• Mete HAN

İlk düzenli Türk ordusunu kurup,tüm dünyaya Türk’ün gücünü kanıtlamış kahraman bir liderdir.

• Osman Gazi

1299 yılında Osmanlı İmparatorluğunun temellerini attı ve 623 sene dünyanın en büyük gücü olacak bir imparatorluğu kurdu.

• Fatih Sultan Mehmet

Peygamber efendimizin “Konstantiniye, birgün fetholunacaktır.Onu fetheden asker ne güzel asker,onu fetheden komutan ne güzel komutandır.”sözlerinde bahsettiği o güzel komutan, o mukaddes komutandır Fatih Sultan Mehmet Han.

Kuşatma altına aldığı Konstantiniye’yi belki “Superman” gibi bakışlarıyla yakmamıştır ama Gemileri karadan yağlı kütüklerin üzerinden geçirip “Şehr-i İstanbul” u Türk topraklarına dahil edebilecek zekaya ve kuvvete sahip bir kahramandır.

• 1. Süleyman (Kanuni Sultan Süleyman)

İmparatorluğun en kudretli ve çok geniş topraklara hükmeden bir duruma geldiği zamanı düşünürsek ve aynı dönemde dünyaya “Adalet” kavramını, Adil Yönetim ve idare şeklini öğreten bir İmparator, bir kahramandır…

• Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Günümüzden yaklaşık 100 yıl önce yine batıdaki hazımsız güçlerin 623 yıllık Büyük Osmanlı İmparatorluğunu ve Türk Milletini tarih sayfalarına gömme arzuları nedeniyle dört koldan saldırmaları neticesinde Yüce Türk milletinin üstün mücadelesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri kabiliyeti sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş ve İstiklal harbinde adını bilmediğimiz binlerce kahramanımız şehit veya gazi olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün o günlerde söylediği “ Bir Türk Dünyaya Bedeldir” sözünü günümüzde tüm dünyanın görmüş olması gerektiğini düşünüyorum.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Yüce Türk Milleti belki X-MEN gibi dokunduğunu dondurmamış ya da görünmez olup düşmanın içine sızarak bir kahramanlık yapamamıştır belki ama; 

Ellerinde avuçlarında ne varsa hepsini orduya getirip teslim ederek yapmıştır KAHRAMANLIK.

4 evladını harpte kaybeden Ayşe Teyzenin “1 oğlum daha var onu da alın askere VATAN SAĞOLSUN”
anlayışıdır KAHRAMANLIK.

Sırtında kilolarca ağırlıktaki Top Mermilerini cepheye taşıyan Anadolu Kadınının anavatanı düşman işgalinden kurtarma serüvenidir gerçek KAHRAMANLIK.

Bu 3000 yıllık Şanlı Türk tarihindeki Kahramanları tek tek yazmak değil amacım, bunlarla neslimizin nerelerden geldiğini kısaca hatırlatmak. Kaldı ki adını yazmadığım binlerce Kahraman , adını bilmediğimiz milyonlarca Gizli Kahramanlar geçti bu topraklardan…Film seti değil bunlar ya da bir senaryodan alıntı da değil.

Seyit Onbaşının 215 kiloluk top mermilerini sırtlamasını “Rambo” filmlerinde çekim hileleriyle belki yapabilirsiniz ama gerçeğinin nasıl yapıldığını anlamak için Mehmet Akif Ersoy’un “İSTİKLAL MARŞI” nı okumalısınız.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar.

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun,Korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar.

Medeniyet! Dediğin tek dişi kalmış canavar…

• Recep Tayyip Erdoğan ve Yüce Türk Milleti…

Bu kadar köklü bir devleti bu kadar inançlı bir milleti yıkamayacağını anlamayan bu senaristler çeşitli ülkelerde tecrübe edinip günümüzde “Bölünmez Bütünlüğümüzü” hedef alıp tekrar saldırmışlardır 15 Temmuz 2016 günü…

Ama bu topraklarda tükenmeyen tek şey yetiştirdiği Kahramanlardır ve o gece Kahramanlarımız şer odaklarının önüne dikilip kurulan oyunları bozmuşlardır…

**Komutanının “Şehadet Emrini” 1 saniye bile düşünmeden yerine getiren Şehit Ömer Halisdemir…

**Aslan parçası oğlu ile darbecilere mani olmak için köprüye gidip şehadet şerbeti içen Canım abim Erol Olçok ve evladı Abdullah Tayyip…

**İstanbul BŞB’ni işgale gelen darbecilere karşı koyan ve orada şehit edilen Prof.Dr.İlhan Varank…

**Darbecilerin Türk Telekom binasını ele geçirmesine mani olan Acıbadem Mahallesi Muhtarı Şehit Mete Sertbaş…

**Tankların geçişini engellemek için Üsküdar’da 2 kez kendini tankın önüne atan Sabri Ünal…

O gece Şehit olan 161 , Gazi olan 1154 , Meydanlara dökülen milyonlar , o gece ve sonrasında “Tek Yürek” olan 80 milyon “KAHRAMAN” var bu ülkede…

Milli birlik ve beraberliğimizi yıkmak, dünya üzerinde pasif hale gelmemiz için yıllardır uğraşan şer odaklarının hesaplamadığı en önemli nokta, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “BAŞ KOMUTAN” olarak o gece tabiri caizse çizmeleri giymesiydi…

“KAHRAMAN” yetiştirmeyi alışkanlık haline getiren bir milletin başında ölümü göze alarak yola çıktığını her fırsatta “Kefenimizi giyip yola çıktık” sözleriyle ifade eden ve her ne olursa olsun, ne engel çıkarsa çıksın “Durmak Yok, Yola Devam” diyerek dünyaya kafa tutan, ezilmişin, mazlumun yanında olduğunu ve düşene elini uzatarak ayağa kaldırmaya çalıştığını tüm dünyaya gösteren, dünyayı Hollywood sahnelerine çevirmeye çalışanlara “Dünya 5’ ten Büyüktür” diyerek meydan okuyan, “Ne Yapsalar Boş! Göklerden Gelen Bir Karar Vardır” diyerek inancını ve rabbine teslimiyetini ilan eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan o gece şer odaklarının oyunlarını “KAHRAMAN” bir Lider olarak bozmuştur…. 

Şimdi de finansal hamlelerle saldırmaya devam edeceklermiş. Evindeki tek somun ekmekten bir dilim kendine alıp gerisini cepheye gönderen neslin torunlarını, Sözde Finans Kuruluşlarının uyduruk raporlarıyla mı yıkacağınızı sanıyorsunuz…

NE YAPSALAR BOŞ…GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR… ''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.