‘’HERKESİ HOŞ KENDİMİZİ BOŞ GÖREBİLMEK’’
 Manisa’yı seven, Manisa gönüllüsü, Magiad Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Ömer Özkara’yı üniversitede öğrencilik yıllarından beri tanıyorum. İkinci defa MAGİAD Başkanı seçildiğini duyunca büyük bir gurur duydum. Ömer Özkara ; Manisa’nın yetişirdiği, genç, aktif, başarılı, her alanda yaptığı işin hakkını veren. her kesimle, her insanla samimiyetle iyi geçinen, MAGİAD VE MANİSA ile gurur duyan biri.
        Öncelikle ikinci defa MAGİAD Başkanı seçildiğiniz için tebrik ediyorum. Önceki dönem ve önümüzdeki dönemi değerlendirelim.
            İlk seçildiğim dönemle bu dönemi kıyaslayacak olursak, ikinci olağan genel kurulumuzda arkadaşlarıma; ‘’2 yıl önce sizlere burdan seslenirken yapacaklarımı anlatıyordum.’’ dedim. Bu seneki genel kurulumuzda ise yaptıklarımızı anlatmanın keyif ve hazzı var. İnsanının yapacak bir şeylerinin olması, vaatten çok icraatını göstermesi kişiyi daha özgüvenli ve emin kılıyor. İki yıl öncesine göre şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımla daha kuvvetli, kenetlenmiş bir MAGİAD oluşturduk. Geçen yıl çıraklık dönemindeydik, bu yıl daha güçlü, birlik ve beraberlik içinde ustalık dönemimizi geçireceğiz.


         Yeni Yönetim Kurulunuz ile yeni dönemizdeki projeleriniz neler ?
            Bu yıl MAGİAD olarak teşkilatlanmaya gittik. Komisyonlar ve proje grupları oluşturduk. Bu yıl MAGİAD’ta 40’a yakın yönetim kurulu üyemiz var. Öncelikli projemiz Sevgi Evleri; ordaki çocukların ihtiyaçlarını giderebilmek, MAGİAD’lı hanımların bu evleri ziyaret etmesini sağlamak. MAGİAD tecrübe akademisini kurduk, şehrin önde gelen başarılı iş adamlarını MAGİAD üyeleriyle buluşturup tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. İş geliştirme, liderlik ve buna benzer konularda 2-3 gün süren eğitimler vermeyi planlıyoruz.          MAGİAD olarak bir çok ilki yaptınız, bunlardan biride öğrenci temsilciliğiniz ...
            MAGİAD’ta bir çok yenileme yaptık. Sosyal medya, dernek binamızı yenilemek, ilk dergimizi çıkarmak gibi yenilenmemizin bir kısmını yaptık. Ama bunlar bile bize yetmemeli, daha iyi işler yapmak en büyük hedefimiz. MAGİAD bir aile gibi, genel kurulumuzda eski 5 başkanımızda vardı. Hepsine burdan teşekkür ediyorum.
            Öğrenci temsilciliğine gelince ; Salih Başkan döneminde öğrenciler bir vesile ile kapımızı çaldı. Bizde üniversitenin belli fakültelerinde konferanslar vererek başladık. Manisa ile üniversiteyi kaynaştırmak için bir köprü vazifesi üstlenmek istedik.
         Genç yaşta bu kadar yoğunsunuz, kendinize zaman ayırabiliyor musunuz ?
            İzmir ve Manisa’da, Amerika ve İstanbul’daki kendi işlerimin yoğunluğu var. MAGİAD’ın işleri var. MAGİAD’ta üstlenmiş olduğum misyon dolayısıyla yaptığım öğretim görevliliği var. Bu nedenle kendime, aileme ve arkadaşlarıma zaman ayıramıyorum. Özel hayatımın olmadığını söylersek doğru olur, olduğu yerde onun da hakkını vermeye çalışırım. Hangi görev olursa olsun her görevin hakkını vererek yaptığıma inanıyorum.
        MAGİAD’ın hayatına kattığı artı ve eksiler neler ?
           MAGİAD sayesinde geçmiş dönem başkanlarımızı, yönetim kurulu arkdaşlarımı tanıdım. Hayatıma bir çok artı  değer kattı. Bu yoğunluğu iş trafiğini yaşarken, genel kuruldan sonra TÜGİK, EGİFED başkanlarım, çeşitli illerdeki GİAD başkanları, İÇGİAD başkanları arayıp tebrik etti. Burdan hepsine teşekkür ediyorum. MAGİAD Türkiye çapında ve bölge çapında geniş bir auraya sahip bir organizasyon. Bu vesile ile Manisa’yı MAGİAD’tın yaptığı faaliyetlerle etkin bir güç haline getirecek. MAGİAD’ın ve Manisa’nın marka değerini yükseltmek en büyük gururum.
        Aynı zamanda EGİFED yönetim kurulundasınız?
           Evet, Salih Fulcun başkanımız başkan vekilliğini yapıyor, benim dışımda Hüsnü Arslan, Kemal Yaralı ve Levent Akçalı hep birlikte Manisa’yı temsil ediyoruz.
 
 
 
Hayat Felsefeniz nedir ?
         Benim hemşehrilerimle, aynı dili, aynı dini paylaştığım insanlarla herşeyi, hep birlikte samimiyetle paylaşmak bütün amacım. Şehrin başarısı da ülkenin başarısı da birlikte hareket etmekte yatar.
          Manevi öğretmenimin çok sevdiğim bir lafı vardır;
 ‘’Herkesi hoş, kendimizi boş görmek...’’ Hoşgörü ve iyi niyet herşeyin başı.
        Bir hadisi şerifte;
        ‘’Kim ki Allah yolunda tevazu gösterirse bilsin ki o, A’li olur, kim ki böbürlenirse de Allah onu zayi eder.’’ Böbürlendiğimiz bir nokta olursa Allah bizi affetmez. Toprağın altı çokta uzak değil bizlere...
     
         MAGİAD olarak kaç kadın  üyeniz var ? ?????

            7 bayan arkadaşımız bizim dönemimizde girdi. Bu dönem 2 bayanı yönetim kurulumuza aldık. Önümüzdeki dönem bir bayan başkanın olmasını cani gönülden arzu ederim.
         Kadına şiddete karşı ne düşünüyorsunuz ?
             Fiziksel kuvvet belirleyici faktör olmamalı. Fiziksel farklılığı kullanmak çok seviyesizce geliyor. Tabiki her tür  şiddete karşıyız.
         MAGİAD olarak özellikle kız  çocuklarının eğitimiyle ilgili bir farkındalık yaratmayı  düşünüyor musunuz ?
             Bizim kardeş okulumuzdaki projemiz bu yılda devam edecek. Özellikle doğuda kız çocuklarının okula gitmesi çok büyük bir sorun. Eğitim sistemimiz öyle olmalı ki , doğuda okuyan çocuk eğitilirken, burası ‘’vatan toprağı’’ diye eğitilmeli.
            Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.