Miroğlu: Güneydoğu Erdoğan'ı İstiyor
ÇANKAYA GÜNDEM-Mardin’in tanınmış ailelerinden Miroğlu ailesine mensup, 53 yaşında 2 torun sahibi, avukatlık yapan 4 çocuk annesi Gürsel Ekmen Miroğlu, bölgedeki tabuları yıkarak okuma mücadelesi vermiş kadınların başında geliyor.

Liseyi dışardan bitiren, 39 yaşındayken Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan ve geçen yıl da Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü kazanan Gürsel Ekmen Miroğlu, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Aday adayıydı aynı zamanda...Güneydoğu'nun en geniş ailelerinden birine sahip olan ve başarılı hayat öyküsüyle Başbakan Erdoğan'ın bir çok yerde örnek olarak gösterdiği Miroğlu, Genel Yayın Yönetmenimiz Veysel Sevinç'e konuştu.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ 
Partimiz ilklerin partisidir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu millet ilk kez kendi oylarıyla doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı seçecek. Bu tarihi bir dönüm noktasıdır. Bir AK Parti neferi olarak temennimiz ve duamız şudur ki;  inşallah ilk turda yeni Cumhurbaşkanımız'ın sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın olmasıdır. Bize düşen, teşkilatlarımızın tüm kademeleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimize yaraşır bir çalışma yapıp, yeni cumhurbaşkanımızı olabilecek en yüksek oyla seçtirmektir. Bu anlamda Güneydoğu'da çok yönlü bir çalışma yapıyoruz. Her haneye, her bireye ulaşıyor, yıllarca yapılan hizmetleri anlatıyoruz. Sadece hizmetleri anlatmakla kalmıyor, daha önce hizmetlerin en son ulaştığı bu bölgelerin AK Parti hükümetinden sonra kazanmış olduğu olumlu ivmeye de değiniyoruz. Bu anlamda halkımızın geçmişle mukayeseli karar vermesini sağlarken, yeni bir Türkiye'nin artık eski günleri aratmayacağını da onların sıcak yaklaşımlardından hissediyoruz. 

EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN ŞANSI YOK

Son yerel seçimde ve daha önceki seçimlerde CHP Güneydoğu ve Doğu'da da neredeyse sıfır çekti. MHP deseniz aynı şekilde...Oyların düşüklüğü, çözüm süreciyle de ilgili bir durum. Bu bölgenin dilinden anlayamazsanız, bu bölge insanının sıcaklığını yüreğinizde hissetmezseniz hiç bir şekilde başarılı olmazsınız. Nitekim CHP ve MHP'nin adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun da sadece bu bölgeye değil tüm Türkiye'ye yabancı bir isim. Dilediğiniz kadar yabancı dil bilin, dilediğiniz kadar uluslararası arenada tanının, eğer halkın dilinden konuşamıyorsanız o halka da yabancısınız demektir. Bu anlamda diğer adayların liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında zerre kadar şansı yoktur. Konya'dan öteye gidemeyenlerle, Konya'dan öteye gelemeyenlerin ortaya koymuş olduğu iki adaydansa;  iki tarafta da halkın gönlünde taht kurmuş bir isim kazanacaktır. O isim de adayımız sayın Erdoğan'dan başkası değildir.

ERDOĞAN İYİ BİR YOL ARKADAŞI 
Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Çözüm Süreci'nin geleceğine yön verecek olması bakımından Kürtler için oldukça önem arz etmektedir. Kürtler bu seçim öncesi özellikle, 'en iyi kiminle anlaşıyoruz?' sorusunu kendilerine soracaklardır. Şu ana kadar edinmiş oldukları kazanımlar kimin döneminde daha da garantiye alınmış olur ve sürekli talep edilen Anayasal çözüm yolları en iyi kiminle diyalog halinde götürülebilirse, işte tüm bunlara cevap verecek kişiyi yani kısacası; Kürtler kendileri için en iyi yol arkadaşı olacak kişiyi tercih edeceklerdir. Bu da Başbakan Erdoğan'ı öne çıkaran bir durum tabi. Çünkü; son 12 yılda Kürt meselesine bakış farklı bir boyut kazandı. Kürtler toplumun farklılıklarını bastırmayan ve çoğulcu yapısını tanıyan bir liderle karşılaştılar. Dolayısı ile bu gelişme Kürt toplumunda belli bir rahatlama ve güven oluşturdu. 

Tabi Kürtlerin şu ana dek Erdoğan'ı tercih etme sebeplerindeki bir diğer neden de yakın temasta bulunabilmeleridir. Daha önce hiç bir başbakan bölgeyi bu kadar sık ziyaret edip, miting yapmamıştı. Bu da Başbakan Erdoğan'ın bölge insanına verdiği önemi göstermektedir. Eşitçi davranış, toplumsal algıda önemli bir yer tutar. Ayrıca buradan verilen mesajların önemini de, Türkiye açısından ne kadar önemli ve olumlu olduğunu da toplum olarak hepimiz gördük  Kürtlerin Erdoğan'dan vazgeçememelerinin en önemli nedenlerinden biri de Erdoğan'lı yönetimlerde kendilerini daha güvende hissetmelerinden kaynaklıyor. İşte tüm bu bileşenler bölge insanı açısından Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı öne çıkarıyor. 

STATÜKO SON BULACAK

Artık silahı olanlar değil, darbeciler değil, TBMM’yi kuşatıp aday dayatanlar değil, yani statüko ve vesayet değil, tarihimizde ilk kez millet hür iradesiyle Cumhurbaşkanı’nı belirleyecek. 10 Ağustos’ta halkın oylarıyla seçilecek 12. Cumhurbaşkanımız; istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan ülkemizin demokratikleşme, sivilleşme ve özgürleşme yolculuğunun da liderliğini yürütecektir. 2002 yılından beri ülkemizde büyük çaplı değişim ve gelişim olmuştur. Bu değişimin adı liderimiz olan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz Ak Parti olarak bütün gücümüzle liderimizin yanındayız.  
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.