Başbakan Sarıgül'ün Belgelerini Tek Tek Açıkladı
 Başbakan Erdoğan'ın  konuşmasından  satır başları...


Sizlerle bu yola çıktık, sizlerle bu yola 
devam edeceğiz .

Bugün açıklayacağımız ve kamuoyuna tanıtacağımız adaylarıma hayırlı olsun diyorum.

Adaylarımıza şimdiden  başarılar  diliyorum.

İstanbul  çok farklı bir bahara hazırlanıyor.  Yeni  bir bahara hazırlanıyor.

Biz bu millete efendi olamay değil  hizmetkar  olmaya geldik.

İstanbul   sadece  bir  şehir  değildir. İnsalığa istikamet gösteren bir  şehirdir . Gönüllerin başkentidir.  Dünyanın  incisidir.

İstanbul'un minarelerini, İstanbul'un türbelerini bilmeyenler, İstanbul'un sokaklarının dilinin ne  konuştuğunu  bilmeyenler İstanbul'u  yönetemzler .

Bir Kru'an sayfasını okuyamanlar  İstanbul  için  hizmetkar  olma bahtiyarlığana ulaşamazlar .

İstanbul  için  sadece  batıya ya da  sadece  doğuya bakanlar yanılırlar.  Sadece  bir kesime hitap edenler İstanbul'u  yönetemezler .

İstanbul  medeniyetler inşa eden, dik duran bir  şehirdir .

Bizim sayemizde İstanbul'un istikbali değişti.

İstanbul  AK  Parti   yönetiminde  şanına yakışır bir şekilde  hizmete  kavuştu.

İşte bu kardeşiniz İstanbul'u CHP'nin eziyet eden  yönetiminden  devir aldı. Biz geldik İstanbul'a temzilik geldi. Biz geldik çöp dağlarından kurtardık. Susuz  İstanbul  suya kavuştu.  İstanbul   dünyanın  en  temiz   şehirlerinden  biri ilan edildi.

CHP zihniyetinin olduğu  yerde  bu hizmerler yapılamaz.

Birazdan bir kaç  belgeyi  açıklayacağım...

Daha fazla  konuşmaya  gerek yok.  Hizmetlerimizi  gördünüz. Bizden öncekiler niye yapamadılar. Ellerine kelepçeler mi vurulmuştu.  Yerel   yönetimle  merkezi  yönetim birleşince ortaya çıkan eserleri gördünüz.

Burada biraz sıkıntılar var bunları görmüyor değiliz. Bunun nedeni de  lüks  yaşantımız. Artık bir kapıcının bile  araba  aldığını görüyoruz.

Şimdi  ulaşıma  çok daha farklı bir  projeyle  imza atıyoruz. Neyle? Biri tüp geçişle bir diğeri de 3. köprü ile. Çok kalmadı. Az kaldı. 2015'te inşallah bunları açacağız. 

Dikakt edin burada ne var, bundan önceki hükümetler memuruna maaş ödeyemiyordu. Şimdi biz bunları çok  rahat  yapıyoruz. Hem de devletin cebindne bir  kuruş  bile çıkmadan.

Bunların hayalinin  ulaşamadoğı   yere , bizim icraatımız  ulaştı .

İzmit Körfez Geçişine yapılan asma köprü  dünyada  ilkler arasında  yer  alacak.

Çünkü biz bu  ülkeye  sevdalıyız.  Dünyada  ne yapılıyorsa biz onları  ülkemize  yapmak için yarışıyoruz . 

1 yılın Türkiye'nin en önemli seçimine giriyoruz. Bir anlık rehavete bile tahammülüz yok.

İstanbul'dan tüm Türkiye'ye sesleniyorum; Bizim  projelerimiz  var  hepsi  hazır ama muhalefetin hiç bir  projesi  yok.

Kardeşlerim bizi eserlerimiz anlatıyor. Ama  yetinemyeceğiz Yeniden  yollara düşeceğiz.

Yurtdışında  bana ne diyorlar biliyor musunuz. 10 yıl önceki İstanbul'la şimdiki  İstanbul arasında dağlar kadar fark var diyorlar. 

Kadıköy'de  Gezi  eylemleri sırasında yazılan o yazıyı sakın unutmayın. Ne yazıyordu orada : Zulüm 1453'te başladı yazıyordu. İşte bunların zihniyetine bunlar yakışır. Bu zihniyetin bu şehre vereceği hiçbir şey yoktur. Ben bu haince sloganın üzerinde durmayacağım. Ama şunu bilin o eylem sırasında bir şeyin  hesapları  görülmek istendi. Sizler bunun ne olduğunu bugünlerde çok iyi anladınız. Gezi olayları ile 17 Aralık operasyonu arasında çok  paralel  bir bağlantı var. Yazıklar olsun size. Bunlar her şeye karşı çıktılar. 17 aralıkta bu ülkenin büyük projelerini yüklenenlerini hedef aldılar. Bunlar Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü durdurmak istediler. Neden milli projelerimiz hedef alındı? Neden küresel projelerimiz hedef alındı? Dünyada takdirle izlenen ekonomimiz ve elbette milli irademiz. Bunları hedef alanlar kusura bakmayın ama asla ve asla milli değildir.

Bunlar milli bankamızın güçlenmesinden rahatsız oldular. Halkbank yine eski günlerine kavuşacak.

Reyhanlı'daki operasyonda güvenlik güçlerimiz bu tür olaylara karşı koydular.

Sonra ikinci operasyonu düzenlediler. Ne oldu CHP'nin genel başkanı çıkıp MİT silah kaçakçılığı yapıyor dedi.

Bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'nı kaçakçılıkla itham etmek senin haddine mi? Sen önce git siyaseti öğren. SSK'daki yolsuzluklarını açıkla.

Yolsuzluk diyerek paralel yapılanmanın üstünü örtmeye çalışıyorlar. Ananası da görmezden geliyorlar. Gazetelerde benim eşime ananas ikram ettiğimi görüntülüyorlar. Eğer ben öyle bir poz vermişsem doğal ananastır. Sizin gibi ihale ananası değildir. Hala şantajla tehditle devam ediyorlar. Elinizde ne varsa açıklayın. Açıklamayan mamerttir.

Kulla kulluk yok. Sadece Allah'a kulluk var. Biz asala kula kul olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. 

Biz kavga için gelemedik. Her türlü hırısızı kötüdür. Her türlü yolsuzluk kötüdür. Fakat en büyük yolsuzluk en büyük hırsızlık milli iradeyi çalmaya çalışmadır. 

Biz 11 yıldır milli iradenin çalınmasına izin vermedik. Çalmaya kalkışan da olursa karşısında bizi bulacaklar. AK Pati milli iradeye sahip çıktığı için hırsızkların ve yolsuzların önüne geçmiştir. AK Parti ülkenin soyulmasını engellemiştir.

Bu iktidara güven var. Yeter söz de karar da milletindir. 

Geçen gün CHP'nin genel müdürüne çağrıda bulundum. İstanbul adayınızın belgelerini açıklayın dedim. Hala çıt yok. Benim elimde gerçek belgeler var. Öyle sahte belgeler değil. Burada CHP'nin kendi kurduğu komisyonun belgeleri var. Altında da kendi komisyon üyelerinin imzaları var. Mehmet Ali Özpolat, ismet Atalay, Sırrı Özbek çalışmayı yapmış. Bu çalışma neticesinde 57 sayfalık raporda şu an CHP adayı olan kişiyle ilgili iddialar tüm belgeleriyle ortaya konmuş. Belgelerde de şimdiki İstanbul adayı ile ilgili tüm iddialar yer alıyor.

Bu belegede yolsuzluk ve uslsüzlük raporu yer alıyor. Milyonlarca lira usulsüzlük yapılmış. Bunlar orjinal belge ha öyle elektronik posta değil. Ben bunların hepsini biliyorum. Belediyecilikten geliyorum. 

Aldığı praları da borç olarak göstermiş. Parayı aldığı gösterilen kişi de kendi yanında çalışan elemanı.

İşte bu komisyonun belgeleri ile Şili Belediye Başkanı CHP'den ihraç edildi.

O gün yolsuzluk yapan kişiyi şimdi ne oldu da aday yapıyorsunuz. O zaman neden ihraç ettiniz ya da şimdi neden aday yaptınız.

Yolsuzluktan atılan birini aday yapmak aklı selim değildir.

Eğer böyle bir şey yapıyorlarsa CHP'nin seçmenine ihanet ediyorlar.

Oğlum da damadımda bugüne kadar asla harama bulaşmamışlardır. Asla haramda da gözü olmamıştır. ( haber7 )

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.