Erdoğan: İstifa Et Diyenler Uzakta Kalmasın
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
Türkiye'de hükümetleri artık milletin kurduğunu ve milletin görevden aldığını söyleyen Erdoğan, "Hırsızlıkların en büyüğü unutmayın milli irade hırsızlığıdır. Milli iradeyi çalanlar her seferinde Türkiye hazinesini boşaltmış, yetimin hakkına el uzatmıştır. İşte şimdi de Türkiye'yi o günlere götürmek istiyorlar. Hiç şüpheniz olmasın milli iradeye sıkı sıkıya sahip çıkan bir iktidar var. Kim olursa olsun yolsuzluğa, usulsüzlüğe izin vermeyen bir iktidar var. Yaptıkları planlar tek tek deşifre oluyor. Yolsuzluk iftirasıyla kurdukları tuzak ortaya çıkıyor. Türkiye üzerine kurdukları senaryo net bir şekilde görülüyor. Hiç kusura bakmasınlar geçti o günler. Türkiye'de artık hükümetleri millet kuruyor, millet görevden alıyor. Şuna istifa et buna istifa et diyenler gelsinler Türkiye'ye siyaseti Türkiye'de yapsınlar. 17 Aralık sürecinden inşallah Türkiye güçlenerek çıkacak" diye konuştu. 

GÜCÜN YETİYORSA GEL...

Erdoğan, Türkiye'de yaşanan olaylara ilişkin şunları söyledi:
"Milli Bankamız Halk Bankası'nı hedef aldılar. Milli İstihbarat Teşkilatı'nı yıpratmak istediler. Marmaray'ı, hızlı tren projemizi durdurmak istediler. Ekonomiyi hedef alarak moralleri bozmak, istikrarla büyüyen ekonomiyi hedef aldılar. Bunlar da zerre kadar vatan sevgisi, millet sevdası yok. Kendi ülkesini başka ülkelerde karalayan da olabilir mi? Gücün yetiyorsa gel burada yap. Ama gücün yetmediği yerlerde bu tür takiye, yalan her yol var bunlarda. İşte bu tuzağı da bozduk. Heveslerini kursaklarında bıraktık. 27 Mayıs 1960'da Türkiye'de demokrasiye darbe vuruldu. Türkiye yoksullaştı. Binlerce vatandaşımız Almanya başta olmak üzere gurbet yollarına düştü. 12 Eylül 'de de öyle. 28 Şubat sürecinde binlerce gencimiz okuyabilmek için gurbet yollarına düştü."

TÜRKİYE EMİN ELLERDE

-Türkiye'deki kardeşlerinizin size olan hasretini Almanya'ya taşıdık. Milletinizi çok iyi takip ettiğinizi ben de iyi biliyorum. Memnuniyetle ifade ediyorum Türkiye emin ellerde. Türkiye emniyet içinde, Türkiye istikrar içinde geleceğe koşmaya devam ediyor.

-Türkiye geleceğine adım adımlarla yürüyor. Türkiye zincirlerini kopararak 2023 hedefine kararlılıkla yürüyor. Gözünüz asla arkada kalmasın. 

-Almanya'da yaşıyor olmanızdan gurur duymanızı istiyorum, aynı zamanda bayrağınızdan ülkenizden de gurur duymanızı istiyorum. 

-Bugün özgüveni yüksek bir Türkiye var. Ekonomisiyle örnek demokrasisiyle yüksek bir Türkiye var.

-Buraya gelmeden ocak ayı ihracat rakamları açıklandı. Ellerini ovuşturanlar var ya şimdi Berlin'den onlara sesleniyorum. Türkiye 2014 yılına ihracatta tüm zamanların aylık rekoruyla giriyor. 

-Şu anda ihracatçımızın uluşmadığı bir ülke kalmadı. Türkiye 2014 yılında ihracaat rekoruna koşuyor. 

-Türkiye'nin pasaportu artık bütün sınır kapılarında büyük değer ifade ediyor. 2013 yılının ilk 9 ayında Türkiye ekonomisi yüzde 4 gelişme kaydetti. 

-Şunu unutmayan üzümü yenen bağ taşlanır. Unutmayın biz küllerinden ayağa kalkan bir milletiz. 

YOLSUZLUK İDDİALARINA CEVAP

-Berlin'den bazı yerlere sinyalleri vermemiz lazım. Birileri ahkam kesiyor. Efendim Türkiye'de yolsuzluk varmış diyorlar. Bizim en güçlü oluduğumuz yerimiz burası. Yolsuzuluğun olduğu bir ülkede gelir 230 milyar dolarlık iken bu geliri 800 milyar dolara nasıl çıkaracaksın? Göreve geldiğimizde üniversiteli öğrenciler 45 liracık alıyordu Şimdi 530 liraya çıkardır. İlk-orta ve lise okullarımıza kitaplar ücretsiz veriliyor. Sağlıkta da devrim yaptık. Hastane kapılarında kuyruğa giriyorduk. Röntgen için 7 ay sonraya gün veriyorlardı. Bu ülkede nasıl yolsuzluk olsun. Yolsuzluğun olduğu bir ülkede bunlar yapılabilir mi? Taki ki dert başka!

-Artık insanımızı insan yerine koyan bir anlayış var. 

CHP'YE ELEŞTİRİ

-Şimdi CHP'nin genel müdürü var. O müdür bir zamanlar SSK'nın müdürüydü. SSK'yı yönetemenyenler ülkemizi nasıl yönetsin. Şimdi bunlara ülke emanet edilir mi? Zaten milletimiz de onun için bunlara ülkeyi emanet etmiyor. Bunların en önemli sanatı iftiradır. Ama güneş balçıkla sıvanmaz. 
Bir zamanlar karakol denince akla korku tüneli gelirdi. Ama artık bu devirler Türkiye için kapandı. İşkenceye son dedik. O dönemleri geride bıraktık. Adalet sarayları, emniyet sarayları yaptık. 

ANCAK RUKUDA EĞİLİRİZ

-Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz.

-Biz zamanla yarışıyoruz, bizim sevdamız var bu ülkeye ama bunların böyle bir derdi yok. 

-Hiç endişeniz olmasın her zaman söylüyorum; dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz ancak rükuda eğiliriz, insan karşısında değil. Onun için kimse böyle bir yola tevessül etmesin. Bu yola tevessül edenler her zaman eli boş döner.

-Demokratikleşme alanında tarihi adımlar attık. Çetin bir mücadele sürdürerek, vesayetleri ortadan kaldırdık, çetelerin, mafyatik yapılanmaların, cuntaların, örgütlerin sultasına son verdik.

-Bir yılı aşkın süredir, Türkiye'de terör nedeniyle hiç kimse hayatını kaybetmedi, hiçbir eve, hiçbir ocağa, hiçbir anne
yüreğine, baba yüreğine ateş düşmedi. Kardeşliğimizi yücelttik, birliğimizi, dirliğimizi daha da büyüttük.

-Ekonomiyi hedef alarak kaos oluşturmak moralleri bozmak istediler. Bunlarda zerre kadar millet sevgisi yok. Yurdışında kendi ülkesini karalayanlarda vatan sevgisi olabilir mi? Ne yapacaksan gel ülkende yap. Türkiye için kirli hesapları olanların, bunların maşası durumundakilerin hevesleri kursaklarında kaldı.


Kaynak: Haber7
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.