Metiner, Öcalan'a Övgüye 'Saçma' Dedi
Bir yazar, aydın ve milletvekili olarak söylediğim sözlerden bir övgü çıkartmak, saçmalık ve bir kara propaganda örneğidir, diyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner kendini savundu.
Rusya'nın Sesi'ne verdiğim mülakat, Ergenekoncu, Ulusalcı ve 'paralel yapı'nın sözcülüğünü yapan yayın organları kasıtlı bir şekilde çarpıtılarak servis edildiğini belirten AK Partili Metiner, KCK devlet içinde bir yapılanma değildir, açıklamasında bulundu.

"KCK İLE PARALEL YAPI ARASINDA AÇIK BİR AYRIM VAR"

Metiner, KCK devlet içinde değil, devlet dışında gelişmiş ve kendini de devletin yerine koymaya çalışan bir örgüttür. Bu yüzden biz KCK'yı 'paralel devlet' biçiminde görmüyoruz. KCK ile son günlerde sözünü ettiğimiz 'Paralel Devlet'i benzeştirmiyoruz, ayrıştırıyoruz. KCK, devleti ele geçirme, hükümeti yıkma amaçlamamaktadır, ancak paralel devlet dediğimiz örgütlenme ise devlet içinde olup devleti ele geçirmenin hedeflendiği bir örgütlenmedir. O mülakatta bu kadar açık bir ayrıma rağmen, malum çevrelerin konuyu farklı bir şekilde ele alarak hiç olmadık yerlere taşımalarını manidar buluyorum, dedi.

"ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Bu çarpıtmayı yapan yayın organlarına karşım mücadelelerinin süreceğini ve onlardan korkup, onlara asla boyun eğmeyeceğine dikkat çeken Metiner, İmralI'daki Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, Ergenekoncu, Ulusalcı ve paralel medyanın o sözlerden 'nasıl bir övgü' çıkartabildiklerini şaşkınlıkla izlediğini dile getirdi.

"O SÖZLERDEN NASIL BİR ÖVGÜ ÇIKARTABİLİRSİNİZ"

Metiner, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
"Rusya'nın Sesi Radyosu muhabiri, "Çözüm süreci devam edecek mi?" diye bir soru sordu. Ben de 'Evet, devam edecek!' dedim ve ekledim: 'Öcalan sürecin arkasında sağlam duruyor. Hükümetimizin de çözüm süreci karşısında kararlılığı tamdır.' Allah aşkına bu objektif sözlerden Öcalan'a nasıl bir övgü çıkartabilirsiniz. Bunun adı akıl tutulmasıdır."

"SAÇMALIK VE KARA PROPAGANDA"

Bir bilinçli çarpıtmanın da yine aynı yayın organına verdiğim mülakatta sözlerimle ilgilidir diyen Metiner, o mülakatta 'Nevruz sürecindeki tutumu, Gezi süreci ve hükümete karşı şimdiki darbe girişimine karşı almış olduğu tutumu çok anlamlı ve değerli buluyorum. Öcalan'ın aslında durduğu yer, Türkiye'nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. Öcalan'ın gösterdiği bu istikamete yönelik bir siyasetin henüz yürütülemediği kanaatindeyim. Öcalan İmralı'da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor. Türkiye'nin demokratikleşmesine de katkı sunabilecek çok anlamlı şeyler söylüyor. Paralel yapıyı görüyor. Paralel yapının aslında hükümeti alaşağı etmeye, çözüm sürecini sabote etmeye dönük eylemselliklerini de görüyor' açıklamasında bulunmuştum. Bunu da Öcalan'a övgüler şeklinde manşet yapan ve ana haber bültenlerinde beni hedef gösteren paralelciler bilsin ki, sizden çekinmiyoruz, korkmuyoruz. Benim sözlerim açıktır: Eğer Öcalan akan kanı durdurmaya vesile olacaksa, Gezi ve 17 Aralık operasyonuyla hükümeti devirmeye çalışan yapıya karşıysa, bunun müspet bir davranış olduğu apaçıktır. Bir yazar, aydın ve milletvekili olarak söylediğim bu sözlerden bir övgü çıkartmak, saçmalık ve bir kara propaganda örneğidir, dedi.

Metiner, son olarak bir üzüntüsünü dile getirerek şunları söyledi: Ergenekoncuların AK Parti ve mensuplarını hedef alan çirkin saldırılarının hangi amaçla yaptıklarını biliyorduk. Paralel medyanın da bunların izlediği yolu takip etmeleri üzüntü verici ve manidardır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.