Deniz Öyküleri Ödülü İçin Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor
'Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü'ne katılımlar için çok az bir zaman kaldı. Yarışmaya katılacak eserlerin, en geç 10 Ekim 2016, Pazartesi günü akşamına kadar elden, posta veya kargo ile Foça Belediyesi'ne ulaştırılması gerekiyor.

Foça Belediyesi Tarık Dursun K. Deniz Öyküleri Ödülü'ne başvuru koşulları şöyle:

1. Yarışma herkese açıktır. Deniz konusuyla bağlantılı, kitap halinde yayımlanmamış ya da kitaplarda yer almamış bir öyküyle başvurulabilir. Öykünün dergilerde yayımlanmış olması katılıma engel değildir.2. Öyküler, bilgisayarda Times New Roman karakteriyle, 1,5 aralıklı, 12 punto ile yazılarak, A 4 kâğıdına basılı olarak, 7 örnek halinde gönderilmelidir. Öykülerin uzunluğu bu nitelikteki 10 (on) sayfayı aşmamalıdır. Ayrıca öykülerin kayıtlı olduğu bir cd de gönderide yer almalıdır.

3. Yarışmaya açık adla katılmak zorunludur. Öykünün yanı sıra gönderilmesi gereken "başvuru yazısı"nda yazarın adı soyadı, adresi, telefonu, varsa e-posta bilgileri belirtilmelidir. Yaşamöyküsü de bu yazıya eklenmelidir. Adaylar başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini bu adla sunabilirler; ancak resmi işlemler ve ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.

4. Öyküler 10 Ekim 2016, Pazartesi günü akşamına kadar elden, posta veya kargo ile "Deniz Öyküleri Ödülü, Foça Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi, Foça-İzmir" adresine ulaştırılmış olmalıdır.

5. Seçici Kurul, Muzaffer İzgü, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ahmet Önel, Gönül Çatalcalı ve Vecdi Çıracıoğlu'ndan oluşmaktadır.

6. Deniz Öyküleri Ödülü'nde, birinciye: 3.500 TL., ikinciye: 2.500 TL ., üçüncüye 1.500 TL parasal armağan ile ödül plaketi verilecektir.

7. Foça Belediyesi, derece alan ve seçici kurulca yayımlanmaya değer görülen öyküleri kitap halinde yayımlayabilecektir. Bunun için yazarlara ayrıca telif hakkı ödenmeyecek, 25'er adet kitap verilecektir.

8. Yarışmaya katılan öyküler geri verilmez.

9. Koşullara uymayan öyküler seçici kurula sunulmadan elenir.

10. Ödüle katılan yazarlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

11. Seçici Kurul, 28 Kasım 2016, Pazartesi gününe kadar kararını Belediye Başkanlığı'na bildirecek; ödül töreni, 10 Aralık 2016, Cumartesi günü, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.