TÜRKİYE İÇİN GENÇLİK, GENÇLİK İÇİN ADD!
Neden aday olmadığını ve dernekten neler beklediğini anlatırken Acar “Zafer inananlarındır. İnanıyoruz! Zor’u yaparız, İmkansız, biraz zaman alır” diyerek gelecekten ümitli olduğunu belirtti.


ADD Gençliği su anda ne konumda olduğunu ve gelecekte ADD Gençliğinden ne beklediğini anlatırken; Atatürkçü Düşünce Derneği Gençliği geçtiğimiz dönem boyunca 2010 yılında ortaya koyduğu `Çalışan Örgüt İzlencesi’ kapsamında ne istediğini bilen ve üreten bir dernek organı olma yolunda emin adımlarla ilerledi. Böylece gençlik kurumsallaştı ve yapacağı Gençlik Kolları Büyük Kurultayı ile bugün gelinen noktada kendi yönetimini kendi belirliyor.


Artik dışa dönmenin zamanı! ADD Gençliği gelecekte toplum ile omuz omuza Türkiye gündemini değiştirecek, şekillendirecek eylem ve etkinliklere imza atacaktır. Buna inanıyorum, dedi.


Önünüzdeki Gençlik Kurultayında dernek çatısı altında ne gibi değişiklikler beklediğini ise şu cümlelerle ifade etti: ADD Gençliği için Kurultaylar hiç bir zaman amaç olmamalıdır. Ancak ve ancak gençliğin vizyonunu daha ileri taşıyacak yönetimlerin belirlenmesi için bir araç olmalıdır.


Bu kurultayda gençliğin vizyonunun daha da genişlemesini, Atatürkçü Düşünce Sistemini egemen kılma mücadelesinin Atatürkçü Düşünce Derneği acısından yol haritasının ortaya konulmasını ve bu stratejik plan dahilinde çalışma planları oluşturulmasını beklediğini söyledi.


Görev yaptığınız dönemde bölgede yaptığı katkıları anlatırken;`Yönetime Stratejik Olarak Yaklaşma` gereksinimi duyduk. Gelecek vizyonumuz, vizyonumuza giden yolda görevlerimiz ile var olmamızın sebebi değerlerimiz ortaya konmalı, Amaçlarımız, hedeflerimiz ve stratejilerimiz belli olmalıydı. Çalışmaya, kendimize bölgesel bir stratejik plan oluşturarak başladık. Bu çalışmamızda, Lise gençliği, üniversite gençliği, emekçi gençlik ve issiz gençlik vardı... Planımız dahilinde gençliğin toplumsal hayatta var olma mücadelesine katkı vermeye devam ediyoruz.Gençlik Kolu denince yaygın olarak akla gelen hayatinin 18-30 yas arası yasam evresinde bulunan bir gurup insan algılamasına bas kaldırdık. Eylem ve Organizasyon, Örgütlenme ve İletişim, Eğitim, Basın ve Sosyal Medya, Gündem Takip ve Yayın gibi birimlere ayrıldık ve genç arkadaşlarımızdan nitelikleri doğrultusunda katkı aldık. 2 yıl boyunca bir eylem makinesi gibi çalıştık. Kamuoyunu aydınlatmaya yonelik yerel ve ulusal basinda yer almış onlarca eyleme imza atarak basarîli bir donem geçirdiğimize inanıyorum, diyerek belli atıflarda bulunmayı da ihmal etmedi.


Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde, bundan sonraki süreçte bölgenizde ne gibi çalışmaların yapılması gerektiğine yer vedi: Bölgemiz gelecek donemde var olanın üzerine koyarak, bir yandan kurumsal yapısını daha da güçlendirirken diğer yandan toplumsal mücadeledeki varlığını büyütmeli, toplumun ileri dönüşümüne elinden gelen katkıyı vermelidir. Kurtuluş savaşımızın başladığı ve bittiği İzmir'den doğan güneş tüm ülkeyi aydınlatmalı ve ısıtmalıdır...


Son bölümlerde  tekrar aday olmamanızın sebeplerini, seçimlerin yapısı hakkında düşüncelerini ortaya şu şekilde koydu: Bence başarı bugünü yönetmek değil geleceği yaratmaktır. Her biri beni asacak onlarca Aslan Parçası genç arkadaşım var. Bir adim öteden kurulmasında bir nefer olarak çalıştığım sistemin başarısını izlemek istediğim için aday olmadım. Ve bu kararımdan büyük bir mutluluk duyuyorum. Demokratik bir secimde birçok kişi yönetim sorumluluğunu almak isteyebilir. Kurultay günü belki isteyecektir de... Ancak seçimlerin demokratikliğini adayların sayısı değil karar alma süreçlerine dernek gençliğinin verdiği katkı belirler. Bu açıdan bakıldığında yapılacak olan kurultayın son derece demokratik olacağına eminim, dedi.


Öte yandan; belki bugün karanlık, belki onumuzu görmekte zorlanıyor, kimi zaman umutsuzluğa bile düşebiliyoruz. Ama kimse unutmasın, "Gecenin en karanlığı şafağa en yakin olan andır. "Halkımız hiç merak etmesin... Bu bir bayrak yarışı. Kemalizm mücadelesinde şehit düşmüş devrimcilerin bayrağını taşıyacak bir gençlik var bugün. Atatürkçü Düşünce Derneği Gençliği. Zafer inananlarındır. İnanıyoruz! Zor'u yaparız, İmkansız, biraz zaman alır... 
Türkiye İçin Gençlik, Gençlik için ADD! Diyerek, umut dolu bir bakış açısı ortaya koydu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.